JenteWeekend i Sirdal

Jenteweekend på Sirdal Høyfjellshotell

26. - 28. September

Sirdal Høyfjellshotell

JenteWeekend i Sirdal

26. september – 28. september inviterer vi for 11. år på rad til en skikkelig drømmehelg spekket med trening, yoga, fjellturer, god mat og sosialt samvær! Alt dette pakket inn i fantastisk natur!

JenteWeekend passer for kvinner i alle aldre og fasonger – uavhengig av fysisk nivå! Du kan reise sammen med noen eller alene. Her er det lett å bli kjent med andre deltakere.

Vi skal som alltid yte og nyte om hverandre.


Du bor på Sirdal høyfjellshotell som ligger i naturskjønne omgivelse øverst i Sirdal.

Blant årets nyheter er Zumba Party og Functional Training.

Program fredag

  • 17.00 Frammøte
  • 18.00 Yoga eller BootCamp
  • 20.00 Middag, dessert, sosialt

Program lørdag

  • 08.00 Morgenyoga
  • 09.00 Frokost
  • 10.30 Functional training, Body Combat eller Yoga
  • 12.30 Lunsj
  • 14:00 Foredrag: "SMART TRENING FOR TIDSKLEMMA"
  • 15.30 Soma Move, Fjelltur eller Body Combat
  • 17.00 Yoga eller Sirkeltrening
  • 18.00 Egentid
  • 20.00 Middag, dessert, sosialt

Program søndag

  • 08.00 Morgenyoga
  • 09.00 Frokost
  • 10.30 Sirkeltrening, Fjelløping eller Yoga
  • 12.00 Lunsj/utsjekk
  • 13.15 Topptur
  • 15.00 Takk for i dag!

KJEKT OG VARIERT PROGRAM:

Her er noen av aktivitetene:
  • BootCamp
  • Yoga
  • Zumba Party
  • Strikk Workout
  • Tabata
  • Body Combat
  • Functional Training
  • Fjelltur

Øktene vil passe for alle nivåer, og du bestemmer selv hva du vil bli med på.

EarlyBird - pris: 4 190,- per pers

Bestiller du innen 1. juni får du kr 400,- i rabatt og betaler kr 4190,- (normalt 4590,-) Rabatten trekkes fra restfaktura som kommer i august.

Et depositum på kr 1000,- betales ved påmelding.


Enkeltrom

Koster kr 400,- per natt

Har du egen hytte/leilighet eller bor i Sirdal?

EarlyBird - pris: kr 2690,- (nomalt 2990,-) Inkluderer alle aktiviteter + frokostbuffet X 2 og lunsjbuffet x 2

Kom på torsdag?
Ønsker du å utvide helga, betaler man kun kr 650,- ekstra per person i dobbeltrom (enkeltrom 990,-) Prisen inkluderer frokostbuffet fredag. Send en mail til post@spreknorge.no hvis det er interessant.

kr 4 190,-

BOOK ONLINE

Alt dette er inkludert:

2 overnattinger

Frokostbuffet lørdag og søndag

Lunsjbuffet lørdag og søndag

Middagsbuffet fredag og lørdag

Alle trening og yoga

Foredrag

Når og hvor

26. - 28. September

Sirdal Høyfjellshotell

Her finner du mer praktisk info:

Instruktører

Vi stiller med hele 6 instruktører denne helgen! Både Jorge Scott Neyra, Inger Eik Ravndal, Cato Tjåland, Julie Victoria Tengesdal, Tone Kristin Haugland og Reidar Helland er bekreftet.

Jorge tar for anledningen turen fra Spania! Han har de siste årene vært en del av det skandinaviske instruktørteamet til Less Mills. Jorge har sine røtter fra Havana og Cuba, men er nå bosatt i Spania. Han er rett og slett et fyrverkeri av de sjeldne, og hans unike måte å instruere på må bare oppleves! Jorge vil ha ansvar for blant annet Zumba og Body Combat.

Inger har jobbet med trening de siste 20 årene og er en del av trenerteamet til Naardic! Hun tok Geilo med storm sist gang hun var med oss som instruktør på JenteWeekend der. Så det er bare å glede seg til å oppleve henne. Vi kan love noen skikkelig effektive økter fylt med humor og glede. Blant annet tror vi du kommer til å digge Soma Move.

Cato er daglig leder i Sprek Norge. Sammen med treningsguru Yngvar Andersen står han bak utviklingen av treningstauet, FitRope. Cato har instruert og holdt foredrag på nærmere 200 treningscamper i Norge og utlandet de siste årene. Han er i sitt ess når han får formidle treningsglede og inspirere deg til å yte det lille ekstra.

Tone har mer enn 20 års erfaring som yogainstruktør og jobber for tiden ved Jivamukti Yoga Stavanger og Satya Yoga i Sandnes. Hun er også  mentor og produksjons-koordinator for ulike Jivamukti- utdannelser rundt omkring i verden. Tone ser på yoga som en livslang reiseopplevelse, og som et verktøy for å være den beste versjonen av en selv. Hun liker at det er mystisk og enkelt på samme tid.

Julie Victoria har praktisert yoga siden 2008, og jobber i dag fulltid som yogalærer Jivamukti Yoga Stavanger. Hun har også levert yogatimene for treningsappen til Inger i Dubai. Julie er også en svært dyktig gruppetreningsinstruktør. I mer enn 20 år har hun jobbet innen treningsbransjen både i inn- og utland. Julies varemerke er lærerike, kreative og utfordrende timer med inspirerende musikk som vekker bevegelsesglede og gir dypere innsikt.

Reidar ble sist vinter verdensmester i veteran VM i skiskyting! Han er dessuten både Norgesmester og kongepokalvinner i skifeltskyting, har 12 individuelle senior NM i skogsløp og er også norsk mester i stafett skiskyting. I tillegg til å ha ansvar for fjelltur og fjelløping, har han lovet å ta med seg gitaren til fjells.

Mye å velge mellom

Vi har satt opp en innholdsrik og variert "aktivitetsmeny" som vi håper og tror vil falle i smak.

I løpet av helga vil det gå mange parallelle timer, men du trenger ikke gjøre timevalg før du kommer til Sirdal på fredagen. Da får du også vite litt mer om de ulike aktivitetene.

Her kan du virkelig skreddersy din egen drømmehelg.

Full pensjon inkludert

Våre arrangementer har inkludert full pensjon. Det vil si at samtlige måltider er med i prisen; 2 x frokostbuffet, 2 x lunsjbuffet og 2 x middagsbuffet.

Reise og vilkår

Sirdal høyfjellshotell ligger ca halvannen times kjøring fra Stavanger. Fra Kristiansand må man regne drøye 3 timer.

Ved avbestilling før 01.06.2025 refunderes depositumet MINUS 350,- pr. person i administrasjonsgebyr. Ved avbestilling etter 01.06.2025 refunderes ikke depositumet.

Utover det skal avbestilling skje gjennom egen forsikring.

Hvis du lurer på noe i forhold til arrangementet, må du ikke nøle med å ta kontakt. Send en mail til post@spreknorge.no eller slå gjerne på tråden, tlf: 40 86 13 35.

Andre camper: