Klar for treningsweekend på Norefjell?
20 – 22 oktober inviterer vi for 6. gang til en energisk weekend spekket med trening, yoga, fjellturer og deilig SPA! Du bor og spiser førsteklasses mat på Norefjell Ski & Spa som i flere år har blitt kåret til “Norways Best SPA Resort”.
Hjerneforsker og “treningslege” OLE PETTER HJELLE blir med hele helga, både som foredragsholder og instruktør!
Opplegget passer for alle nivåer, både kvinner og menn!
VI SKAL YTE OG NYTE OM HVERANDRE
Du betaler kr 1000,- i depositum ved booking, og resten i begynnelsen av oktober.
EarlyBird – pris
Til og med 1 juli kan du sikre deg EarlyBird – rabatt og spare kr 400,- (rabatten blir trukket fra på restfaktura som kommer i oktober)
Arrangør er SPREK NORGE som de siste årene har arrangert mer enn 200 treningscamper i Norge og Spania.
Mer praktisk informasjon finner du lengre nede på siden.
EarlyBird - pris per pers i dobbeltrom: kr 4190,- (ordinært kr 4590,-)
Alt dette er inkludert:
- 2 overnattinger
- Full pensjon (2 x frokost, 2 x lunsj og 2 x middag)
- Fri inngang til velvære og Spa – avdelingen på gitte tidspunkter. Les mer under PRAKTISK INFO
- All trening og yoga
- Foredrag med Ole Petter Hjelle
- Fri inngang til Bøeseter Bad & Trening
Enkeltrom
Koster kr 300,- ekstra per natt
Reiser dere flere sammen?
Da er det mulig å booke en flott Executive Suite til kr 300,- ekstra per pers per natt. Passer for 3 – 4 personer.
Har du egen hytte/leilighet?
Pris kr 2590,- Inkluderer alle aktiviteter + frokostbuffet X 2 og lunsjbuffet x 2

Del oss med venner og bekjente!

Program
FREDAG
- 17.00 Frammøte
- 18.00 BootCamp eller Yoga
- 20.00 Middag, dessert, sosialt
LØRDAG
- 08.00 Morgenyoga eller morgenjogg
- 09.00 Frokost
- 10.30 Stasjonstrening eller Zumba
- 12.30 Lunsj
- 13:30 Foredrag “Sterk hjerne med en aktiv kropp” m/Ole Petter Hjelle
- 15.00 Bakkeintervaller, Strikk Workout eller Fjelltur
- 16.30 Yoga eller Circle Challenge
- 20.00 Middag, dessert, sosialt
SØNDAG
- 08.00 Morgenyoga eller morgenjogg
- 09.00 Frokost
- 10.30 Sirkeltrening eller Pilates
- 12.00 Lunsj
- 13.15 Topptur
- 15.00 Takk for i dag!
Mer informasjon
Du bor flott og spiser førsteklasses mat på Norefjell Ski & Spa som ligger i naturskjønne omgivelser snaue to times kjøretur fra Oslo. Våre verter og hotellets ansatte vil gjøre alt de kan for å gi deg en fantastisk helg i fjellet.
INSTRUKTØRER
Det er stor stas at vi har fått med oss hjerneforsker og treningslege Ole Petter Hjelle hele helga. Han skal både holde foredrag og har praktiske treningsøkter. Ole Petter regnes som en av landets fremste foredragsholdere. I foredraget «Sterk hjerne med en aktiv kropp» får du lære mer om hvordan fysisk aktivitet kan gi deg flere hjerneceller og bedre hukommelse! Ole Petter vil selvsagt også røpe hva slags trening som er mest effektiv om man har som mål å utvikle hjernen!
I tillegg til Ole Petter stiller vi med et skikkelig drømmeteam. Både Monica Gulbrandsen, Cathrine Wilhelmsen, Eline Oma og Marthe Ellefsen er bekreftet denne helga!
Monica Gulbrandsen har jobbet som sykepleier i 15 år og har bakgrunn som profesjonell kunstløper. De siste årene har hun vært daglig leder og hovedtrener i Tren For Livet. Monica kommer garantert til å sørge for treningsglede i bøtter og spann!
Cathrine Wilhelmsen har vært instruktør i over 20 år. Treningseffekt, mestringsfølelse, treningsglede og fengende musikk er fellesnevnere i alle Cathrines timer. Bare å glede seg til å oppleve henne!
Eline Oma er utdannet PT, sykepleier. Hun elsker å utforske nye treningsformer, og foretrekker gjerne økter som er korte og effektive. Eline digger utetrening, og vil ta deg med på noen skikkelig kjekke økter i løpet av helga.
Marthe er utdannet idrettlærer ved Norges idretthøgskole. Som trener brenner hun for å spre bevegelsesglede, og kunnskap for å kunne leve med en sterk og funksjonell kropp. På Norefjell skal hun blant annet ha ansvar for timen Pilates.
Både Ole Petter, Cathrine, Eline og Marthe er en del av instruktørteamet til Naardic, som tilbyr online – trening over hele Norge.
Noen ganger kjører vi to eller tre timer parallelt, men du trenger ikke gjøre timevalg før du kommer til Norefjell på fredagen. Da får du også vite litt mer om de ulike aktivitetene, slik at det er lettere å gjøre valg.
Treningsøktene gjennomføres slik at alle skal få utbytte, uavhengig av nivå. Vi stiller med mange instruktører for å kunne gi best mulig oppfølging.
Velvære og SPA
Mange vil nok synes det er deilig å “lande” i hotellets lekre Spa -avdelingen etter en aktiv dag. I 2022 ble den kåret til NORWAYS BEST SPA RESORT! Her kan du nyte en deilig behandling eller bare slappe av i “stillesonen”. Som deltaker får du fri inngang mellom 09 og 11 på lørdagen og 12 og 14 på søndagen. Her kan du lese mer -> SPA
Alle våre arrangementer har inkludert full pensjon. Det vil si at samtlige måltider er med i prisen; 2 x frokostbuffet, 2 x lunsjbuffet og 2 x middagsbuffet.
I etterkanten av campen vil du få tilsendt bilder fra helga. En evnt avbestilling skjer gjennom egen forsikring. Hvis du lurer på noe, må du ikke nøl med å ta kontakt. Send en mail til post@spreknorge.no eller slå gjerne på tråden, tlf: 40 86 13 35
PASSER IKKE DENNE HELGA?
Vi arrangerer flere kjekke camper til høsten, blant annet i Spania. Her kan du lese MER
